Depresszió
Depresszió tünetei, depresszió kezelése
Depressziót leggyakrabban valamilyen személyes tragédia, katasztrófa átélése, lelki trauma, krízishelyzet, szerettünk elvesztése, szerelmi bánat, kudarc, gazdasági veszteség, egészségi állapotromlás, társadalmi, szociális kirekesztettség és egyéb, életünkre mély hatást gyakoroló kritikus változás okozhat.
A depresszió olyan tartósan fennálló, rosszkedvű, szomorú, fáradt állapot, amelyben a világ kietlennek, a nehézségek leküzdhetetlennek tűnnek. A depressziós állapot, nagyban befolyásolja a személy étvágyát, alvását, munkaképességét, a személyes kapcsolatait, az életről alkotott felfogását.
A depressziós ember ürességet érez, és az örömre való képessége elveszett. Értéktelennek tartja magát, önmagát vádolja akár olyan „bűnökért” is, amelyekről nem tehet, oktalan bűntudatot érez. Gondolkodási, összpontosítási, döntési képessége csökkent, gyakran foglalkozik a halál gondolatával.
Napjainkban egyre több a depresszióval diagnosztizált személyek száma, akiknek egyetlen lehetősége és módszere az antidepresszánsok éveken keresztül való szedése. Pedig létezik, van élet, antidepresszánsok nélkül is! Van választási lehetőségünk és léteznek alternatívák.
Vagy változunk, tanulunk és fejlődünk vagy az antidepresszánsokat és azok káros mellékhatásait választjuk.
A depresszió pszichoterápiával, az okok feltárásával és a problémák meghatározásával jól kezelhető.